Temel motivasyonum özgürlüğümü ve mutluluğumu sürdürmek, kendimi heyecanlı ve meşgul tutmaktır. Genel özelliklerim maceracı, yenilik-sever, meraklı, iyimser, coşkulu, heyecanlı ve eğlenceli olmaktır. Her şart altında pozitif düşünmeye çalışıyorum. Teknolojiyi takip etmeyi ve araştırmayı seviyorum. Gömülü sistemler alanında, elektronik mühendisi olarak, kariyerimi devam ettirmekteyim.

Çocukluğumdan beri teknolojiye merakım var. 2006 yılından beri bilgisayar, 2008 yılından beri internet kullanıcısıyım.

Yazılıma olan ilgim 2011 yılında kurduğum plugindunyasi.com blog sayfası ile Counter Strike için eklenti geliştirerek başladı. 2011 yılı sonunda bu blog sayesinde edindiğim çevre ile kurucu üyesi olduğum csplague.com “Counter Strike Türkiye Forum” adresini kurduk ve hala faal bir şekilde yöneticiliğini sürdürmekteyim. Forum ve blog kurduğum zamanlarda birçok yazarla çalıştım ve takım çalışmasının önemini bu zamanlarda kavramaya başladım.

2011-2013 dönemleri arasında yaptığım çalışmalar sayesinde Linux işletim sistemleri ve C yazılım dili ile tanıştım. Arkasından c++, bash, html, php, python, iptables, firewall, network…

2014 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliğini kazandım.

2015-2016 döneminde Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübüne katılarak gömülü sistemler, insansız hava araçları ve yazılım konularında çalışmalara başladım. Makine/bilgisayar/elektronik mühendis ve mühendis adayları ile multidisipliner bir çalışma ortamında bulundum. Takım çalışmasının kazandırdığı meyveleri bu kulübe katılarak tatmaya başladım.

2016 yılında üyesi olduğum GTUHUK-A Takımı (Havacılık ve Uzay Kulübü) ile Uluslararası İHA Türkiye Yarışmasında sabit kanat kategorisinde Mansiyon Ödülü kazandık.

2017 yılında pilotluğunu yaptığım Tuğrul Takımı (Havacılık ve Uzay Kulübü) ile katıldığım, ikinci kez düzenlenen, Uluslararası İHA Türkiye Yarışmasında döner kanat kategorisinde Mansiyon Ödülü kazandık.

2017 yılında AFPM Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş. kurumunda Gömülü Sistem Tasarımı bölümünde ilk zorunlu stajımı tamamladım.

2018 yılının başında Gebze Teknik Üniversitesinde, TÜBİTAK 1001 araştırma destek programı kapsamında, “Lityum İyon Bataryaların Yaşlanmasına Bağlı Bir Batarya Yönetim Sistemi Geliştirilmesi” başlıklı projeye, batarya yönetim sistemi çalışmalarına katkıda bulunmak (batarya dengeleme algoritması/yazılımı, devre kartı tasarımı) üzere katıldım.

2018 yılında Asartech Arge Tasarım Mühendislik Ltd. Şti. kurumunda Haberleşme Sistemleri bölümünde ikinci zorunlu stajımı tamamladım.

2018 yılında kaptanlığını yaptığım Gölge takımı (Havacılık ve Uzay Kulübü) ile Teknofest İstanbul kapsamında Savaşan İHA döner kanat / sabit kanat yarışmalarına katıldık ve finalist olduk.

2018 yılında kaptanlığını yaptığım FiloTürk takımı (Havacılık ve Uzay Kulübü) ile Teknofest İstanbul kapsamında Uluslararası İHA Türkiye Yarışması tarihinde sabit kanat kategorisinde ilk kanat form İHA uçuşunu gerçekleştirdik.

2019 yılında GTÜ Elektronik Mühendisliği lisans bitirme projesi kapsamında, yazılım ve donanımını geliştirdiğim “İnsansız Hava Araçları ile Arazi Tarama ve Otonom İniş Rotası Hesaplama Sistemi” ile TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ‘ndan maddi destek almaya hak kazandım ve 2019 Haziran itibariyle projemi sonuçlandırdım ve mezun oldum.

2019 Haziran ayında lisans bitirme projem ile “TÜBİTAK 2242 – Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları 2019/1″ kapsamında Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinde İstanbul Asya Bölge Sergisi’nde Birincilik Ödülü kazandım. TEKNOFEST Türkiye finaline katılma hakkı kazandım. (Bkz. GTÜ | GTÜ e-Bülten26 | Gebze Gazete | [HK]Blog)

2019 Eylül ayında lisans bitirme projem ile “TÜBİTAK 2242 – Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları 2019/1” kapsamında Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinde TEKNOFEST Türkiye Finalinde Üçüncülük Ödülü kazandım. (Bkz. GTÜ | GTÜ e-Bülten29 | Gebze Gazete | [HK]Blog | GTÜHUK )

2019 Aralık ayında, ilk makalem, Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi‘nde yayınlandı.  Makale konusu “Li-iyon Bataryalar için Aktif Hücre Dengeleme Sistemi İncelemesi ve Tasarımı“. | PDF

Site Footer